Газоносокилка є чи не найпопулярнішою садовою технікою. І це не дивно, адже з її допомогою кожен чоловік, навіть без будь-яких навичок, з мінімальними зусиллями і часом зможе облагородити газон: зробити його рівним і акуратним, позбавити від бур'янів та іншої небажаної рослинності, надати йому доглянутий вигляд і навіть приготувати добриво для грунту і різноманітної рослинності.
Звичайно, Ви можете скористатися ручним інструментом, наприклад, косою, але навіщо витрачати так багато сил та енергії, якщо можна застосувати техніку на колесах, яка за лічені хвилини зробить Ваш газон ідеально рівним, а від самого процесу косіння Ви навіть отримаєте задоволення!
Але оскільки в наш час існує безліч різних газонокосарок, які мають чимало отличительностей і особливостей, ми допоможемо Вам розібратися з ними і підібрати хороший варіант під Ваш бюджет і складність завдань. У цій статті ми розглянемо десять основних технічних характеристик, при цьому будемо враховувати всі нюанси і давати поради з вибору техніки, і звичайно ж, відповімо на головне питання — як вибрати газонокосарку.
Вибір газонокосарки справа відповідальна, тому зараз ми докладно розглянемо всі типи косарок.
Сучасний ринок пропонує різні моделі газонокосарок, які можуть працювати від побутової мережі, акумулятора і бензину. Також існують шпиндельні (механічні) газонокосарки, вони працюють завдяки прикладається фізичної сили людини, адже в них зовсім відсутня мотор.
Моделі, які працюють на бензиновому двигуні володіють найбільшою продуктивністю. Практично всі бензинові газонокосарки відносяться до професійного класу техніки, тому їх активно застосовують у комунальних і муніципальних службах. Зверніть Вашу увагу на те, що сьогодні найкращі та надійні двигуни на ринку — це Honda і Briggs & Stratton. І це неспроста, адже вони добре захищені від поломок і мають досить великий моторесурс.
Відзначимо також те, що до основних переваг косарки на бензиновому паливі належать надійність, потужність і повністю автономна робота.
Газонокосарки електричні поділяються на 2 види: ті, які працюють від акумулятора і ті, які живляться від звичайної побутової мережі 220 В.
Електрогазонокосілкі часто відносяться до побутових пристроїв. Вони нескладні в експлуатації та технічному обслуговуванні. Виділимо те, що на відміну від бензо-, электрокосилки працюють досить тихо і під час роботи зовсім не виділяють шкідливі і токсичні викиди.
Головний недолік електричної газонокосарки — прив'язка до мережі живлення. З-за цього Ви не зможете косити траву на великій території, але з малими і середніми ділянками вона впорається на відмінно. Також є ризик того, що агрегат іноді буде грітися, тому Вам доведеться влаштовувати невеликі перерви під час роботи.
Акумуляторні газонокосарки можуть автономно працювати від 20 хвилин до 1 години і заряджатися від 1 до 2 годин. Вони дуже мобільні, але на жаль, коштують дорожче.
Механічні газонокосарки, як вже вище зазначалося, працюють від сили людини. Вони не вимагають технічного обслуговування, оскільки мають досить просту конструкцію. Важать зовсім небагато, екологічно чисті в роботі. Але врахуйте, що при косінні під гірку таку косарку досить важко штовхати, а також вона може косити нерівно, залишаючи невеликі кущики і проплешены.
Газонокосарки діляться на два типи — самохідні і несамохідні. Але як вибрати газонокосарку, яка ідеально підійде під Ваші завдання?
Самохідні газонокосарки оснащені приводом на колесах, за рахунок чого вони дуже зручні і добре маневрені. Виділяють три типу приводу — задній, передній і повний. Газонокосарка з переднім приводом підходить практично для будь-яких ділянок: нерівних, горбистих і рельєфних. Косарка з заднім приводом буде корисна тим, хто косить траву на великих ділянках, спусках і підйомах.
При виборі самохідної газонокосарки особливу увагу звертайте на її колеса — вони повинні бути широкими і мати шарикопідшипники. Це забезпечить те, що такий агрегат не буде застрягати в болоті і в мокрій траві.
Несамохідні моделі доступні в ціні й досить практичні. За рахунок того, що ці косарки не мають приводу на колесах, вони, як правило, більш легені. До превосходствам також варто віднести те, що вся потужність мотора йде виключно на обертання ріжучої системи. Таке обладнання рекомендується використовувати при невеликому обсязі робіт.
Як вибрати газонокосарку, яка повинна добре, або навіть ідеально підходити під розмір Вашої ділянки?
Вибираючи між тим, яку ширину косіння повинна мати Ваша газоносилка, орієнтуйтеся на те, де саме Ви будете її використовувати. Наприклад, якщо Ви вибираєте її для косіння Вашого саду, на якому досить щільно ростуть кущі та дерева, рекомендуємо Вам придбати агрегат з невеликою шириною проходу (до 400 мм). Якщо ж Ви навпаки збираєтеся косити галявини і великі території, то купіть косарку з великою шириною косіння (450-500 мм). До того ж таке обладнання завжди високопродуктивне і швидка в роботі.
Керуючись такими рекомендаціями вибір газонокосарки точно буде вдалим.
Оскільки регулювання висоти стрижки є важливим атрибутом косарки, радимо вибирати агрегат саме з такою функцією.
Регулювання висоти косіння буває центровальной (синхронної пружинної регулюванням). Вона виставляється лише за допомогою одного руху важеля. Налаштовується від 3 до 10 положень.
Також в деяких косарках встановлювати необхідну висоту косіння можна шляхом регулювання кожного колеса окремо. Так, це виконується двома способами: за допомогою осі колісної, яку потрібно підняти або навпаки опустити; шляхом відкручування кожного колеса окремо і вкручування його у відповідне гніздо.
Існують косарки з різною місткістю травозбірника. То ж, якщо Ви збираєтеся косити середню і велику площу, вибирайте машинку з обсягом 70-90 літрів. Для косовиці на дачі або приватній території підійде травозбірник поменше. Пам'ятайте, що чим більша ємність для трави, тим швидше буде виконуватися робота, оскільки Вам не доведеться зупинятися, щоб його спустошити. При цьому врахуйте, що ємність для збору трави обтяжує газонокосарку.
Радимо Вам вибирати газонокосарку з індикатором заповнення травозбірника, щоб Ви зайвий раз не відволікалися від роботи.
Переваги тканинного травозбірника — компактність і мала вага. Недоліки — необхідно чистити щіткою, складно витрушувати.
Пластикова ємність використовується максимально ефективно, оскільки трава в ньому досить щільно утрамбовується. Також вони можуть мати спеціальні вентиляційні отвори, щоб трава наповнювалася по максимуму. Ще одна перевага пластикового травозбірника це те, що він дуже просто відмивається. Його достатньо помити водою зі шланга і залишити сушитися під сонцем.
Виробники пропонують покупцям газонокосарки з трьома різними видами корпусу — пластикових, металевих та із спеціального ABS-пластика.
Газонокосарки з пластмасовою декою є не важкими, міцними і безпечними при транспортуванні. Пластиковий корпус покривають порошковою фарбою, завдяки чому він не може вигоріти на сонці. Але, все-таки пластик не настільки надійний метал, тому їм оснащують, як правило, бюджетні, побутові моделі.
Недешевим варіантом корпусу є алюмінієва дека, яка також дуже легка і стійка до впливу корозії.
Сталевий корпус є більш важким, але все ж він досить міцний і міцний, з-за чого заслужено є найбільш витривалим. До недоліків відноситься те, що він може іржавіти, тому щоб цього уникнути його завжди покривають порошковою фарбою. В основному така дека встановлюється на професійних, потужних моделях.
Якщо у Вашої газонокосарки є опція бічного викиду, значить робота з таким агрегатом дуже безпечна, оскільки трава не буде летіти Вам в обличчя, тим самим ускладнюючи роботу. Також при бічному викиді добре проглядається територія, на якій Ви працюєте. Це значно спрощує завдання і робить роботу більш комфортніше. Але, на жаль, така функція підвищує вартість косарки, тому не всі можуть собі дозволити.
Додатково в газонокосарці може бути опція мульчування. Мульчування — це процес, під час якого скошена трава подрібнюється на дрібні частинки.
Мульчування виконується за допомогою мульчують клина, який встановлюється на ніж газонокосарки. Зверніть Вашу увагу на те, що для того, щоб трава не вилітала в ємність для збору трави, а завжди поверталася на ніж передбачена спеціальна заглушка. Рекомендуємо Вам використовувати приготовану мульчу в якості добрива для різної рослинності та грунту.
Если Вам нужна газонокосилка для кошения больших и неровных участках, тогда советуем Вам присмотреться к агрегатам с вариаторной трансмиссией.
Вариаторная трансмиссия — это бесступенчатая коробка передач, благодаря которой можно плавно изменить передаточное число. Оборудование с этой функцией намного удобнее в работе, оно хорошо маневренное, им удобно управлять.
Обращайте внимание на то, оснащена ли косилка задней передачей (реверсом), поскольку это максимально облегчит работу при разворачивании агрегата, при объезде разных препятствий.
Так, прочитавши статтю «Як вибрати газонокосарку: 10 основних правил» Ви точно зможете підібрати для себе оптимальний варіант косарки. Пам'ятайте, що вибір газонокосарки справа нелегка, але підібравши агрегат під себе Ви неодмінно отримаєте задоволення під час косовиці Вашої ділянки, а будь-яка територія після обробки завжди буде виглядати красивою і доглянутою.